Luottamusmiehet

JHL:n luottamusmiesorganisaatio

2018 – 2021 HUS


(tietoja päivitetty 12.3.2019)

 

(henkilöt, ajankäyttö luottamustehtävän hoitamiseen ja edunvalvonta-alueet)

luottamusmiesten sähköpostiosoitteet ovat pääsääntöisesti:

etunimi.sukunimi@hus.fi  (Ellei toisin mainita)

 

HUS:n JHL:n koordinoiva pääluottamusmies

Kalevi Kannisto
040 7465004

kalevi.kannisto@hus.fi

 

HUS-Tukipalvelut, HUS-Tieto, HUS-Logistiikka,

Osastosihteeri - ja tekstinkäsittely palvelut, Talous, Palkka -ja henklöstö palvelut, Potilas ja Henkilöstöruokailut, Aula-asiointi, Turva - ja Puhelinpalvelut

 

Pääluottamusmies (vara koordinoiva-plm)

ajankäyttö: 5 pv / vko
Niina Koskela, toimistosihteeri
0400 771843

niina.koskela@hus.fi


Varapääluottamusmies

ajankäyttö: 1pv/vko

Esko Alhainen, logistiikka

esko.alhainen@hus.fi 

puh.040 641 3038

Luottamusmies

Jean Hedberg, Tietohallinto LM-oto

jean.hedberg@hus.fi

puh. 040 7687171

HUS Tukipalvelut/ Laitoshuolto

Pääluottamusmies

ajankäyttö: 5 pv /vko
Göran Sjösted, Ravitsemustyöntekijä
0947161776

goran.sjosted@hus.fi 

Varapääluottamusmies 

ajankäyttö: 3 pv/vko

Irina Zlobina,Laitoshuoltaja

050 4025481

irina.zlobina@hus.fi 

Sairaanhoitoalueet Hyvinkään sh-alue, HYKS:n tulosyksiköistä; Akuutti, La ja Nu, Psykiateria, Syöpäkeskus,Tulehduskeskus,

Naistentaudit ja synnytys, Sisätaudit- ja kuntoutus.

Yhtymähallinto, HUS-Apteekki, HUS-tilakeskus

 

Pääluottamusmies

ajankäyttö: 5 pv /vko
Kalevi Kannisto, mielenterveyshoitaja
040 7465004

kalevi.kannisto@hus.fi

Varapääluottamusmies
Sylvi Antikainen, sairaanhoitaja/ vatsakeskuksen LM-oto
0407246858

sylvi.antikainen@hus.fi

Lohjan sa-alue, HYKS:n tulosyksiköistä; Leikkaussalit, teho- ja kivunhoito, (+Välinehuolto), HUSLAB, HUS- Kuvantaminen, Pää- ja Kaulakeskus, sydän- ja keuhkokeskus, vatsakeskus, tukielinten- ja plastikkakirurgia

 

Pääluottamusmies

ajankäyttö: 5pv/ vko

Minna Järvinen, välinehuoltaja

050 628 717

minna.s.jarvinen@hus.fi

Varapääluottamusmies

------

Luottamusmies Jaana Saares HUS-Kuvantaminen LM-oto

jaana.saares@hus.fi

0503835592

Luottamusmies Essi Saarelainen, Atek välinehuolto LM-oto

essi.saarelainen@hus.fi    

040 193 6586 

Länsi-Uudenmaan sairaanhoitoalue

Raaseporin tulosyksikkö

Pääluottamusmies

Ajankäyttö toistaiseksi oto
Tarja Ekberg, toimistosihteeri
0500 618245

tarja.egberg@hus.fi

Lohjan sairaanhoitoalue

 

Pääluottamusmies

ajankäyttö: 1,5 pv/ vko
Minna Järvinen, välinehuoltaja
050 5628717
minna.s.jarvinen@hus.fi

Porvoon sairaanhoitoalue ja Hyvinkään sh-alueen laitoshuolto

Pääluottamusmies

 

ajankäyttö: 2,5pv / vko
Mervi Kovalainen, laitoshuoltaja
050 4310620

mervi.kovalainen@hus.fi

Varana Porvoon luottamusmies Pasi Viksten LM-oto

Luottamusmiestehtäviä oman toimensa ohella hoitavat:

 

  • Oper. tulosyksikkö: luottamusmies Sylvi Antikainen, sairaanhoitaja,
    p. 040 7246858 tai (09) 4712250
     
  • HUS-Kuvantaminen: luottamusmies Jaana Saares p. 050835 592
  • HUS-Atek välinehuolto: luottamusmies Essi saarelainen p. 050468 5571

    Länsi-Uudenmaan sairaanhoitoalue: luottamusmies Eva Karlsson

Yhteydenotot ensisijaisesti sähköpostitse, pohjusta asiaasi sähköpostiviestissä ja lisää loppuun puhelinumerosi, jos haluat että soitan. Muussa tapauksessa vastaan sinulle sähköpostitse. Terkuin Jean!

 

 

Tytäryhtiöt

 

Uudenmaan sairaalapesula Oy

 

Luottamusmies 

Marja Liisa Haverinen
p.  040 7056759
luottamusmies@uudenmaansairaalapesula.fi

 

HUS-Kiinteistöt Oy

 

Luottamusmies

Jukka Ryökkynen
050 428 7384
jukka.ryokkynen@hus.fi